26.7.2019.

Dva srebra hrvatskim kanuistina na Svjetskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore

Drugog dana Svjetskog juniorskog prvenstva i prvenstva mlađih seniora (u23) u kajak-kanu spustu na divljim vodama koje se od 25.-28. srpnja održava na Vrbasu kod Banja Luke, u jutarnjem programu su vožene finalne utrke u sprint vožnjama u obje kategorije.

U disciplini kanua jednosjeda ( C-1) za mlađe seniore Ivan Tolić je osvojio srebrnu medalju, dok je Luka Obadić završio utrku kao 6.

U disciplini kanua dvosjeda ( C-2) mlađi seniori posada Luka Obadić-Ivan Tolić osvojla je srebrnu medalju.

U disciplini kanua dvosjeda ( C-2) za mlađe seniorke posada Katja Bengeri-Alba Zoe Gržin osvojila je 4. mjesto

U disciplini kanua jednosjeda( C-1) za mlađe seniorke Alba Zoe Gržin osvojila je 5.mjesto

3.     ITA +0.15

U juniorskim finalima Katja Bengeri je u C-1 za juniorke osvojila 8. mjesto, dok je posada Roko Bengeri -Andreas Feistritzer završila utrku u C-2 na 9. mjestu.

U današnjem poslijepodnevnom programu voze se i momčadske vožnje u sprint disciplinama, a od naših sportaša će nastupiti ekipe 3xC-1 juniori (Maks Smadilo-Roko Bengeri-Andreas Feistritzer) te 3xC1 Mlađi seniori (Luka Obadić-Ivan Tolić-Jadran Zonjić)

U subotu su na rasporedu pojedinačne utrke u klasičnim (dugim) utrkama, a prvenstvo se završava u nedjelju ekipnim vožnjama u klasičnim utrkama.

Više na: poveznici

Konačna rang lista

Konačna rang lista za upise u I. razred srednje škole u razredne odjele za športaše u školskoj godini 2019./20. nalazi se na linku.

Kajacima od Prevlake do Savudrije

Hrabra ekipa kajakaša predvođena iskusnim „morskim vukom“ Stipom Radelićem preveslati će u kajacima Jadransko more od Prevlake do Savudrije, a pod pokroviteljstvom Hrvatskog kajakaškog saveza.

Start ekspedicije iz Prevlake uslijedio je 15.6.2019. ujutro u 05,00 sati.
Ekipu čine:
Stipe Radelić
Dorotea Kosovec
Ivan Rajs
Andrej Gračner
Slavko Mukavec

Stipi Radeliću će to biti drugo preveslavanje Jadrana, a Dorotea Kosovec će biti prva kajakašica koja je uzdužno preveslala Jadran.

Želimo im mirno more i sretan put!

Prevlaka Savudrija1Prevlaka Savudrija2

Prevlaka Savudrija3Prevlaka Savudrija4

Prevlaka Savudrija5

Preliminarna rang lista

Preliminarna rang lista za upise u I. razred srednje škole u razredne odjele za športaše u školskoj godini 2019./20. nalazi se na linku.

Obrazac kriterija šprotske uspješnosti za upise u I. razred srednje škole u razredne odjele za športaše u školskoj godini 2019./20. nalazi se na linku.

Emil Milihram po šesti put prvak Europe!

Emil Milihram

Prvog dana Europskog prvenstva u -kanu spustu na divljim vodama koje se održava na rijeci Soči između Kobarida i Bovca u Sloveniji, vožene su pojedinačne vožnje klasičnih (dugih) utrka.

Na prelijepoj, ali zahtjevnoj rijeci Soči, hrvatski kanuista Emil Milihram je po šesti puta osvojio naslov prvaka Europe u disciplini C-1 classic.

U poslijepodnevnom programu čekamo još nastup naše knuistice Alba Zoe Gržin (14:30)

Prvenstvo se nastavlja sutrašnjim ekipnim vožnjama klasičnih utrka uz nastup hrvatske ekipe u sastavu Emil Milihram, Luka Obadić, Ivan Tolić u disciplini 3xC1.

U petak se voze pojedinačne vožnje sprint utka, a prvenstvo završava u subotu ekipnim vožnjama u sprintu.

Rezultati srijeda:

C-1 Classic race

1.     Emil Milihram (HRV) 18:25,15

2.     Ondrej Rolenc (CZE) 18:32,35

3.     Blaž Cof (SLO) 18:51,35

12. Igor Gojić (HRV) 20:09,17

Europsko seniorsko prvenstvo u spustu na divljim vodama Kobarid (Soča) 15.-18.5.2019.

Na Europskom seniorskom prvenstvu u kajaku i kanuu u spustu Hrvatsku će predstavljati: Emil Milihram, Igor Gojić, Ivan Tolić, Luka Obadić i Alba Zoe Gržin.

Naš najtrofejniji kanuista na divljim vodama Emil Milihram je šesterostruki svjetski prvak i starta danas 15.5.2019. u 12,30. Igor Gojić starta u 12,35 dok Alba Zoe Gržin starta u 14,30. Svi nastupaju u disciplini C1 spust.

Želimo im sreću!

Linkovi za praćenje europskog prvenstva su:

Today starts the 2019 ECA Wildwater Canoeing European Championships in Bovec.  classic races will be held on Wednesday and Thursday, and Wildwater Sprint races on Friday and Saturday. Livestreaming of Championships: